Kim jesteśmy, co robimy

O Nas

Szczęście polega, przede wszystkim, w zdrowiu.
George William Curtis

O NAS

____________________________________________________________

Jesteśmy organizacją, która przede wszystkim  pomaga osobom z niepełnosprawnością, szczególnie przewlekle psychicznie chorym oraz seniorom, jak również ich rodzinom. Poza tym aktywizujemy społeczność lokalną w Dzielnicy Wyczerpy-Aniołów w ramach Budżetu Obywatelskiego i Dzielnicowego Ośrodka Społeczności Lokalnej, dzięki czemu powstaje nowa infrastruktura oraz organizowane są zajęcia artystyczne, sportowe i integracyjne dla wszystkich  mieszkańców dzielnicy. Nasza siedziba mieści się w Domu Pomocy Społecznej ul. Kontkiewicza 2 w Częstochowie. Członkowie Stowarzyszenia to zgrany zespół  ludzi bardzo zaangażowanych, kreatywnych, pełni empatii, którzy lubią pomagać i wiedzą jak to robić w profesjonalny sposób.

Anna Herman

Anna Herman

Kierownik

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie- kierunek Wychowanie Muzyczne, studiów podyplomowych na tejże uczelni „Praca Socjalna i Organizacja Pomocy Społecznej” oraz „Zarządzanie Funduszami Europejskimi” w Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku- Białej. Ukończyła szereg kursów  z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, pozyskiwaniem funduszy, zagadnień związanych z podmiotami ekonomii społecznej i fundraisingu. Pracuje od lipca 2001 roku w Domu Pomocy Społecznej ul. Kontkiewicza 2 w Częstochowie. Od 2003 roku pełni funkcję kierownika Działu Opiekuńczo – Terapeutycznego. W grudniu 2011 roku założyła Częstochowskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych PERASADA, które ma siedzibę w DPS i od początku jest Prezesem w/w organizacji. Jako Lider Budżetu Obywatelskiego aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej Wyczerpy-Aniołów.
W Kondycji organizuje pracę personelu oraz zajmuje się promocją działań.
Mieszka w Częstochowie, pasjonuje ją muzyka oraz rozwój osobisty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jolanta Janiszewska

Jolanta Janiszewska

mgr Fizjoterapii

Akademia Wychowania Fizycznego Katowicach – kierunek Fizjoterapia (licencjat).
Śląski Uniwersytet Medyczny – kierunek Fizjoterapia (magisterium).
Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu – kierunek Terapia manualna tkanek miękkich (studia podyplomowe).

Ukończone kursy:
– Assessment and treatment of adults with Neurological conditions the Bobath concept.
– Structural Bodywork based on myofascial chains.
– Myofascial Release
Fascial Manipulation Stecco- Level I-II.
– Anatomia Palpacyjna.
– Masaż tkanek głębokich
– Terapia punktów spustowych
– Plaatsman Concept of Evidence Based Manual Therapy.

 

 

 

 

Ewa Matuszewska

Ewa Matuszewska

mgr Fizjoterapii

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Fizjoterapeuta. Fizjo to nie tylko jej pasja, ale styl życia. Z zamiłowania do sportu, pomaga sportowcom, a także specjalizuje się w ortopedii i bólu. Wyznaje zasadę: never give up.

Ukończone kursy:
– Igłoterapia
– Pinopresura;
– Taping w rehabilitacji i sporcie;
– Punkty spustowe z diagnostyką narządu ruchu;
– Rehabilitacja w sporcie z elementami traumatologii sportowej;
Badanie i fizjoterapia w uszkodzeniach stawu kolanowego;

– Goalball – instruktor i sędzia bramkowy;
– Pierwsza pomoc;
– Kontuzje w amatorskiej aktywności fizycznej;
– Aktywność ruchowa osób z  niepełnosprawnością,
– Plaatsman Concept of Evidence Based Manual Therapy.

Justyna Domagała

Justyna Domagała

mgr Fizjoterapii

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, kierunek – Fizjoterapia.

Obecnie studentka Instytutu Studiów Podyplomowych Wyższej Szkoły Nauk Pedagogicznych w Warszawie (oddział Częstochowa) na kierunkach: Przygotowanie pedagogiczne i Oligofrenopedagogika. Ukończyła kursy z zakresu fizjoterapii dotyczące równowagi mięśniowej, stabilizacji kręgosłupa i poszczególnych stawów oraz zaburzeń równowagi.

Na człowieka patrzy jak na całość, uważa, że dbać trzeba  zarówno o zdrowie fizyczne jak i psychiczne ponieważ jedno bez drugiego nie istnieje.

Mieszka w Częstochowie. W wolnych chwilach znajduje czas na spacery po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, ćwiczenia na siłowni, praktykę jogi i czytanie książek.

„Ci, którzy myślą, że nie mają czasu na uprawianie sportu, prędzej czy później będą musieli znaleźć czas na chorobę.” Edward Stanley.

 

 

Krzysztof Mikuszewski

Krzysztof Mikuszewski

Trener personalny

Ukończony kurs „Trener personalny”, „Dietetyka sportowa” – Centrum Kształcenia Kadr Sportowych w Warszawie – 2016 r. Instruktor Nordic Walking, Inspektor Ochrony Danych, absolwent studiów magisterskich i podyplomowych na Akademii Jana Długosza w Częstochowie „Pedagogika Społeczna z Terapią Pedagogiczną”, „Administracja publiczna”, „Oligofrenopedagogika”, „Zarządzanie zasobami ludzkimi”

Interesuje się akwarystyką i muzyką.

Nie jestem „wszyscy” i nie mam na imię „każdy”. Nie muszę robić tego co „inni”.

 

 

Małgorzata Grabowska

Małgorzata Grabowska

Recepcjonistka

Z zawodu krawiec, z zamiłowania masażystka (masaż chiński i ajuwerdyjski) – charakteryzuje ją dobry kontakt z klientami, dokładność, uczciwość i pogodne usposobienie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mateusz Jednoróg

Mateusz Jednoróg

mgr Fizjoterapii

Absolwent studiów I stopnia – kierunek fizjoterapia na Akademii Jana Długosza w Częstochowie, absolwent studiów magisterskich kierunek fizjoterapia na Politechnice Opolskiej. Uśmiechnięty, pozytywnie nastawiony do życia, lubiący pracę z ludźmi. Specjalizuje się w: kinesiotapingu, drenażu limfatycznym, masażu klasycznym, masażu Shantala, masażu segmentarnym, masażu centryfugalnym, masażu izometrycznym. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Kupczak

Agnieszka Kupczak

Instruktor ZUMBY

Licencjonowany Instruktor ZUMBA FITNESS i ZUMBA Kids & Kids Junior oraz Jumping Frog. Uśmiechnięta i promienna zawsze wkłada całe serce w to co robi. Każde jej zajęcia to profesjonalizm ale i niesamowite szaleństwo – tak pokrótce wypowiadają się o niej jej kursantki. Kocha swoją pracę i jak sama mówi: od zawsze lubiła tańczyć i skakać, ale kiedy w jej życiu pojawiła się ZUMBA i Jumping Frog – wiedziała, że to jest coś dla niej, coś co sprawia jej radość i ogromną satysfakcję. Jej przygoda z ZUMBĄ FITNESS zaczęła się w 2014 roku, pokochała ten innowacyjny systemem fitness od pierwszej minuty !! Zumba jest dla niej nie tylko świetną zabawą, ale przede wszystkim pasją, którą chciałaby się z Wami podzielić. Uczestników swoich zajęć obdarza niesamowitą dawką pozytywnej energii, uśmiechu a także optymizmu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aleksandra Warwas

Aleksandra Warwas

Recepcjonistka

Osoba niezwykle kompetentna, energiczna, uśmiechnięta, mająca świetny kontakt z klientami. Stwarza miłą i przyjazną atmosferę, by klienci mogli się w pełni zrelaksować, korzystając z usług Kondycji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Monika Moor - Jankowska

Monika Moor - Jankowska

Technik masażysta

 Komunikatywna, punktualna i zawsze uśmiechnięta. Praca z ludźmi to dla niej
przyjemność. Swoją pasję, jaką jest masaż, zamieniła w zawód. Czas wolny spędza
aktywnie.
Ukończone kursy:
– terapia punktów spustowych,
– terapia manualna,
– terapeutyczna refleksologia stóp i twarzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anna Mochnacka

Anna Mochnacka

Instruktor Jogi

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach – kierunek Animator Kultury. Ukończyła szereg kursów tj. Przewodnik Turystyczny na Góry Świętokrzyskie i Jurę, Animator Kultury w Ośrodkach Wypoczynkowych oraz

Dyplomowanego Instruktora Hatha Jogi.

Prowadzi w NZOZ Kondycja zajęcia Jogi. Oprócz tego prowadzi zajęcia jako instruktor na kursach dla instruktorów jogi w Częstochowie i Katowicach.

Bierze udział w warsztatach Jogi w Katowicach, Sulisławiu i Opolu oraz Złotym Potoku. Zna różne odmiany Jogi.

Mieszka w Częstochowie, pasjonuje ją to co robi oraz turystyka.

Jeżeli umiesz być szczęśliwy, to wszystko wokół jest szczęściem.